We wtorek 20 lipca została oficjalnie wydana najnowsza wersja WordPress 5.8

Najnowsze zmiany:

Zarządzaj widżetami za pomocą bloków Po miesiącach ciężkiej pracy moc bloków dotarła zarówno do edytora widżetów bloków, jak i narzędzia do dostosowywania. Teraz możesz dodawać bloki zarówno w obszarach widżetów w witrynie, jak i z podglądem na żywo za pomocą narzędzia Customizer. Otwiera to nowe możliwości tworzenia treści: od mini-układów bez kodu po ogromną bibliotekę bloków podstawowych i innych firm. Więcej informacji dla naszych programistów można znaleźć w notatce deweloperskiej dotyczącej widżetów.

Wyświetlaj posty z nowymi blokami i wzorami Blok pętli zapytań umożliwia wyświetlanie postów na podstawie określonych parametrów; jak pętla PHP bez kodu. Z łatwością wyświetlaj posty z określonej kategorii, aby robić takie rzeczy, jak tworzenie portfolio lub strony pełnej ulubionych przepisów. Pomyśl o tym jako o bardziej złożonym i potężnym bloku najnowszych postów! Ponadto sugestie dotyczące wzorów ułatwiają tworzenie listy postów o pożądanym wyglądzie.

Edytuj szablony wokół postów Możesz użyć znanego edytora bloków, aby edytować szablony, które przechowują Twoją zawartość — po prostu aktywuj motyw blokowy lub motyw, który zaakceptował tę funkcję. Przełączaj się z edycji postów na edycję stron i z powrotem, a wszystko to przy użyciu znanego edytora bloków. W kompatybilnych motywach dostępnych jest ponad 20 nowych bloków. Przeczytaj więcej o tej funkcji i o tym, jak z nią eksperymentować, w informacjach o wersji.

Przegląd struktury strony Czasami potrzebujesz prostej strony docelowej, ale czasami potrzebujesz czegoś bardziej solidnego. W miarę zwiększania się liczby bloków, pojawiania się wzorców i łatwiejszego tworzenia treści, potrzebne są nowe rozwiązania, aby ułatwić nawigację po złożonej treści. Widok listy to najlepszy sposób na przeskakiwanie między warstwami zawartości i zagnieżdżonymi blokami. Ponieważ widok listy zapewnia przegląd wszystkich bloków w treści, możesz teraz szybko przejść do konkretnego bloku, którego potrzebujesz. Gotowy do całkowitego skupienia się na treści? Włącz lub wyłącz go, aby dostosować go do swojego przepływu pracy.

Sugerowane wzory dla bloków Począwszy od tej wersji, narzędzie Transformacje wzorców będzie sugerować wzorce blokowe na podstawie bloku, którego używasz. W tej chwili możesz spróbować w Bloku zapytań i Bloku ikon społecznościowych. W miarę dodawania kolejnych wzorów będziesz mógł czerpać inspirację do stylizacji swojej witryny bez opuszczania edytora!

Stylizuj i koloruj obrazy Pokoloruj swój obraz i zakryj bloki filtrami bichromii! Duotone może dodać odrobinę koloru do Twoich projektów i stylizować obrazy (lub filmy w bloku okładki), aby dobrze zintegrować się z Twoimi motywami. Możesz myśleć o efekcie bichromii jak o czarno-białym filtrze, ale zamiast cieni i świateł białych, wybierasz własne kolory dla cieni i świateł. Więcej informacji o tym, jak to działa, znajdziesz w dokumentacji.

Dla programistów do eksploracji

Theme.json Przedstawiamy interfejsy API stylów globalnych i ustawień globalnych: kontroluj ustawienia edytora, dostępne narzędzia dostosowywania i bloki stylów za pomocą pliku theme.json w aktywnym motywie. Ten plik konfiguracyjny włącza lub wyłącza funkcje i ustawia domyślne style zarówno dla witryny internetowej, jak i bloków. Jeśli tworzysz motywy, możesz poeksperymentować z tą wczesną iteracją przydatnej nowej funkcji. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co jest obecnie dostępne i jak to działa, zapoznaj się z tą notką dla deweloperów.

Dodaj komentarz

Chcesz otrzymywać na bieżąco informacje z naszego bloga? Dodaj się do newslettera!